1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
08 Kasım - 09 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Kayseri, Türkiye
KONGRE YERİ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
hemmgs.nny.edu.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

Bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz “Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu”nun 8-9 Kasım 2019 tarihleri arasında, yapılacağını bildirmekten mutluluk duymaktayım. Her yıl farklı bir tema çerçevesinde gerçekleştirmeyi planladığımız sempozyumuzun bu yılki teması, “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak”dır. Temayı belirlerken öğrencilerimizin zaman zaman zorlandığı, biz eğitimcilerin de değişik faktörlere bağlı olarak öğrencilerimizde istendik davranışları kazandırmada zorlandığımız, hepimizin daha fazla aydınlanmaya ihtiyacımızın olduğunu düşündüğümüz “ETİK” konusunu önceliklendirmeyi tercih ettik.

“Sağlıklı toplumun güvencesi, yaşamlara dokunarak fark yaratan hemşirelerdir.” Bu dokunuş ancak, bakımın ahlaki ve duyuşsal yönlerinin profesyonel bilgi ve beceriler ile birleştirilerek hemşire-hasta/birey ilişkisine yansıtılması ile anlamını bulmaktadır. Çünkü “hemşirelik bakımı”, özü itibarıyla kişilerarası ilişkiye temellenen, insani ve ahlaki bir olgudur. Bu nedenle hemşirelerin bakım verirken ahlaki sorumluluklarının farkında olmaları, bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile, alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sempozyumumuz sizlerin değerli katkı ve katılımları ile daha da zenginleşecektir.

Sizleri tarihin en eski zamanlarından beri pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Kayseri ilimizde ve Üniversitemizde görmeyi heyecanla bekliyoruz. Sempozyumumuzda buluşuncaya kadar hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyor, Düzenleme Kurulu adına saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Hülya UÇAR

Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin