17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi-6. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi

KONGRE TARİHİ
10 Mayıs - 13 Mayıs 2020

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Tasigo Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.elcerrahisi2020.org
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Derneğimizin geleneksel olarak iki yılda bir yapılan ulusal kongresinin 2020 de 10-13 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir'de yapılması planlanmıştır.

17.si yapılacak olan kongremiz 40 yılı aşkın süredir el cerrahisine gönül verenlerin bir araya geldiği sosyal ve bilimsel bir buluşma olarak gelenekselleşmiştir.

Eskişehir İç Anadolu'nun modern yüzlü bir kenti olup tarihteki Anadolu medeniyetlerinden biri olan Frigya uygarlığına ev sahipliği yaptığı gibi (Kral Midas'ın hikayelerini bilmeyenimiz yoktur!) İpek yolu üzerinde olması sebebi ile de ayrı bir öneme sahip olmuştur.

Kongre hazırlığında emeği geçen ve geçecek olan herkese yönetim kurulu adına şimdiden teşekkür ederim. Bilimsel ve sosyal olarak keyifle geçireceğimiz bir kongre olmasını dilerim.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Levent Yalçın
Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Başkanı

Sevgili meslektaşlarım,

10-13 Mayıs 2020 tarihinde Eskişehir de düzenleyeceğimiz 17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Kongresinin kongre başkanı olarak hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım.

Gelişen teknoloji ve kolaylaşan günlük yaşama rağmen önemini hiç kaybetmeyen el ve üst ekstremite cerrahisinin doğmalık , edinsel ve travmatik hastalıklarının toplu halde gözden geçirileceği bu kongrenin sadece el cerrahisi gönüllülerine değil tüm meslaktaşlarıma katkıda bulunacağına eminim. El cerrahisinin temel konuları, ve rekonstrüktif cerrahi bilimsel verilerin ışığında alanında yetkin bilim insanları tarafından anlatılıp tartışılacaktır.

Değerli meslektaşlarım bu kongre ile ilgili öneri ve katkılarınız düzenleme kurulunu daha doğru karar verme yönünde motive edecektir. Düşüncelerinizi bizden esirgemeyiniz.

Hepinizi 17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Kongresine davet etmekten onur duyarım. En içten sevgi ve saygılarımla

Prof. Dr. Mustafa Herdem
Kongre Başkanı


*6. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, El Terapistleri Derneği tarafından 10-13 Mayıs 2020 tarihleri arasında Eskişehir Tasigo Hotel'de gerçekleştirilecek olan 6. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi'ne davet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği'nin düzenlediği 17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi ile beraber gerçekleşecek olan kongremizde, rehabilitasyon konularındaki zengin içeriğe ek olarak temel tıp bilimleri ve cerrahi konularında da güncel bilimsel içerikle doyurucu bir kongre oluşturmak için çaba göstermekteyiz. Bilimsel programa ek olarak Eskişehir'in güzellikleriyle zengin bir sosyal program da sunuyoruz.

El Rehabilitasyonunda başarı, genellikle erken ve uygun müdahale ile elde edilmektedir. Günümüzde sağlık hizmeti ile ilgili olanaklar artmış görünmekle birlikte el yaralanmaları konusunda gerekli uzman sayısı halen yetersizdir. Özellikle sosyoekenomik düzeyi yüksek olmayan hastaların takip ve tedavisinde, kamu kurumlarında çalışan ve deneyimli sağlık personeline zamanında ulaşmak zorluklar içermektedir. Bunun sonucunda birçok hasta, uygun zamanlama ile değil, belli zaman kayıplarından sonra deneyimli sağlık personeline ulaşabilmektedir. Bu nedenle kongremizin ana temasını 'Geç Müdahale ve Komplikasyonlarda Rehabilitasyon' olarak belirledik. Bu sayede, sadece uygun şartlardaki tedavi ve rehabilitasyon yaklaşımları değil, geç müdahale ve komplikasyon durumlarındaki tedavi seçenekleri ve yaklaşımları da tartışılacaktır.

Kongrede, deneyimli meslektaşlarımızın konuşmaları ve her gün verilecek kursların yanı sıra ödüllendirilecek olan sözel ve poster sunuları ile yoğun ve doyurucu bir program hedefliyoruz. Buna ek olarak el rehabilitasyonu alanındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin yer alacağı bir oturumumuz da olacaktır. Ulaşım ve konaklama yönünden çok uygun bir nokta olduğuna inandığımız Eskişehir'de, yüksek bir katılımla güzel bir kongre geçirmeyi umuyoruz.

El Rehabilitasyonuna ilgi duyan değerli meslektaşlarımızı ve araştırmacıları kongremizde aramızda görmekten büyük onur ve mutluluk duyacağız. Tüm bilim insanlarını kongremize davet ederken, düzenleme komitesi adına hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarız.

Prof. Dr. Çiğdem Öksüz
El Terapistleri Derneği Başkanı

Doç. Dr. Tüzün Fırat
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin