2. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresi

KONGRE TARİHİ
24 Nisan - 27 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Sivas, Türkiye
KONGRE YERİ
Cumhuriyet Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
cdt.cumhuriyet.edu.tr
DAVET
Kıymetli Meslektaşlarım,

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak 25-28 Nisan 2018 tarihinde ilkini düzenlediğimiz I. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresinin ikincisi önümüzdeki yıl 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenecektir. Kongremizde, ortak görüşün en önemli vurgu noktasını “Çocuk Dostu Turizm İşletmesi” kriterlerinin belirlenmesi ve bu kriterlere uygun donanıma sahip işletmelerin özel bir işaret ile ödüllendirilmeleri oluşturmaktadır. Bizim bu konudaki önerimiz gülen çocuk logosu olmuştur. Ayrıca kongremizde; Dünya Barışına, Dünya çocuklarına Sivas’ın ve Türkiye’nin ikinci bir armağanı olarak bundan böyle 27 Nisan gününün “Dünya Çocuk Dostu Turizm Günü” olarak kutlanması önerilmiştir.

İkincisini düzenleyeceğimiz kongremizde, siz değerli akademisyenlerimizin katılımı ile çocuk dostu, Dünya barışının temellerini oluşturacak, güvenilir bir turizm anlayışının güçlendirilmesi ve turizmde çocuğa yönelik şiddet ve sömürünün önlenmesi konusunda farkındalık yaratılması ve bilimsel çalışmaların önünün açılması amaçlanmaktadır.

Kongremizi yapacağımız, asırlar boyu birçok medeniyete kucak açmış, tarihi yapıları ve kültürel zenginliği ile İç Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen doğa harikası, kentimizde siz saygıdeğer akademisyenlerimizi ve araştırmacılarımızı ağırlamaktan ve sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk ve onur duyacağımızı bildirmek isterim.

Saygılarımla.

Prof.Dr.H.Suavi AHIPAŞAOĞLU
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi
II. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin