20. Ulusal Turizm Kongresi-UTK20

KONGRE TARİHİ
16 Ekim - 19 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Anadolu Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
utk20.anadolu.edu.tr
DAVET
Değerli Katılımcılar,

20. Ulusal Turizm Kongresi (UTK20) ve 4. Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress – ITC2019), 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde ilk kez bir arada düzenlenecektir.

Ulusal Turizm Kongreleri, ilk kez düzenlendiği 1990 yılından itibaren ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük etkinlik olagelmiştir. Aradan geçen yıllar içinde Ulusal Turizm Kongreleri turizm akademisyenlerinin, uygulamacıların ve karar alıcıların bir araya gelerek ülke turizmine ilişkin önemli sorunları ve çözümlerini tartıştığı önemli bir mecra haline gelmiştir. Bu süreçte emeği geçen tüm akademisyenlerin önünde minnet, sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Geçen süre içerisinde edinilen tecrübeler Ulusal Turizm Kongrelerinin geleneklerini koruması, bununla birlikte değişen Dünya gündemine ayak uydurmak için turizme ilişkin küresel sorunların tartışılmasına imkân tanıyacak şekilde kendisine uluslararası bir nitelik katarak genişlemesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Bu doğrultuda Ulusal Turizm Kongresi Danışma Kurulu 2019 yılında geleneksel ulusal kongre ile eş zamanlı olarak Uluslararası Turizm Kongresinin Eskişehir’de ilk kez birlikte düzenlenmesine karar vermiştir.

Son dönemde şehir turizminde önemli bir gelişim gösteren Eskişehir’de düzenlenecek olan 20. Ulusal Turizm Kongresi ve 4. Uluslararası Turizm Kongresi için kongre ana teması olarak “Şehir Turizmi” seçilmiştir. Sektör temsilcilerinin, önde gelen sivil toplum kuruluşlarının ve turizm akademisyenlerinin bir araya gelerek şehir turizmine ilişkin konuları değerlendirmelerini umduğumuz bu kongreye katkılarınız büyük önem taşımaktadır. Akademik çalışmaların değerlendirildiği ve tartışıldığı oturumlardan, dostlukların pekiştirildiği ve özlemlerin giderildiği sohbetleri de içeren dopdolu bir kongre olacağına inancımız sonsuzdur.

Katılımlarınız ve destekleriniz bizlere güç verecektir, sizleri kongremizde görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Prof. Dr. Medet YOLAL
Anadolu Üniversitesi
20. Ulusal Turizm Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin