20. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi

KONGRE TARİHİ
02 Nisan - 05 Nisan 2020

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Regnum Carya Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.yogunbakim.org.tr/ulusalkongre2020
DAVET
Saygıdeğer hocalarım, değerli meslektaşlarım,

Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 20. Yoğun Bakım Kongresi'nin 2-5 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşeceğini duyurmaktan dolayı çok mutluyuz.

Hocalarımızın biz genç yoğun bakımcılara emanet ettiği Türk Yoğun Bakım Derneği, "kuruluş felsefesine" layık bir şekilde yoluna kararlılıkla devam etmektedir. Derneğimizin kırk iki yıldır en önemli etkinliği olan ulusal kongremizi, Türk Yoğun Bakım Derneği'nin ülkemizdeki bilimsel dernekler ve sivil toplum kuruluşları arasında geldiği yere yakışır şekilde düzenlemek üzere yola çıkıyoruz. Heyecanımız doruk noktasında...

Bu yıl çıtayı daha da yükseltme kararlılığımızın göstergesi olarak kongremizi kurgularken iki ana noktayı hedefledik.

Birinci nokta; kongremizin bilimsel düzeyini daha yükseklere çıkarmaktı. "Bilimsel Kongre"yi planlarken uluslararası ve ulusal otörlerin seçiminde eşik değeri yukarıda tutarak konuşmacı sayısında ve salon sayısında ciddi tasarruflara gittik. Bu bağlamda, bu yılki bilimsel mottomuzu "Derinlemesine Bilim" olarak belirledik. Kapsayıcı olmak adına "sunu köşelerinin" sayısını arttırarak üyelerimizi en geniş şekilde kucaklamayı amaçladık.

İkinci nokta; kongremizin sosyal programını bu yıl ilk kez "Sosyal Kongre" olarak adlandırarak yeni bir kulvara yönlendirdik. Sivil toplum kuruluşu olmamızın gereğini sadece ulusal bayramlarda verdiğimiz mesajlarla değil, "Sosyal Kongre" içeriğimizle de bir noktaya taşımak arzusuyla; şiir, tiyatro ve müzikten güç alarak sosyal mottomuzu
"Özgürlük, Adalet, Aşk" olarak belirledik.

Birinci ve ikinci nokta olarak vurguladıklarımızın yansımalarıyla, kongre boyunca hissedeceklerimizi şimdiden yaşıyor gibiyiz. Daha fazla sevgi ortamının olacağı, şiire daha çok zamanın ayrılacağı ve Yoğun Bakım aşkının daha çok pekişeceği bir atmosfer hayaliyle, bu önemli etkinliğimizde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

En içten sevgi ve saygılarımızla,

Prof.Dr. İsmail CİNEL
TYBD Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin