3. Sosyal Psikoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Aralık - 21 Aralık 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Kadir Has Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.psksosyal.net
DAVET
Günümüzde sosyal psikoloji hızlı bir değişim ve meydan okuma ile karşı karşıyadır. Her ne kadar bazıları tarafından “kriz” olarak tanımlansa da bu süreç hem sosyal psikoloji hem de diğer sosyal bilimler için bir fırsat olarak görülebilir. Yapılan birtakım tartışmalar açık bilim pratikleri ve sosyal bilimler (hatta bütün bilim alanları) arası farklı disiplinlerin geçirgenliği--bütüncüllüğü üzerine yoğunlaşmaktadır. Gelişen teknolojinin sosyal bilimlerdeki yansımaları ve küresel boyuttaki bazı sorunlar (örn, iklim değişikliği, ekonomik krizler, siyasal değişimler) sosyal bilimlerin odaklanması gereken sorunları da şekillendirmeye başlamaktadır. Bu tür heyecan verici gelişmeler söz konusu tartışmaların farklı boyutlarda ele alınmasına yol açmaktadır. Biz de dünyadaki sosyal psikoloji biliminde gerçekleşen açık bilim hareketiyle paralel bir şekilde bu kongrenin temasını açık bilim ve teknoloji olarak belirledik. Bu bağlamda, kongrede açık bilim hareketinin önerdiği bilimsel pratikleri (hipotezleri önkayıt etmek, yüksek istatistiksel güce sahip araştırmalar yürütmek, ham veriyi açık hale getirmek vb.) kullanan araştırmalara öncelik verilecektir. Bununla birlikte açık bilim pratik ve prensiplerinin uygulamalarını kongre boyunca yansıtmaya çalışacağız.

Bu yıl 3. sü düzenlenecek olan Sosyal Psikoloji Kongresi’ni 20-21 Aralık 2019 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin endüstriyel, ekonomik, siyasal ve sosyo-kültürel tarihine tanıklık etmiş 135 yıllık Cibali Tütün Fabrikası’nda, yeni adıyla Kadir Has Üniversitesi ’nde yapıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 3. Sosyal Psikoloji Kongresi, davetli konuşmacıların sunumları ile sempozyumlar, veri sunumları (data blitz) ve poster sunumlarından oluşacaktır. Sosyal Psikoloji Kongremize, sosyal psikoloji ve psikolojinin diğer alt alanlarında çalışmalarını sürdüren araştırmacılar, akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yanı sıra sosyal psikolojiye ilgi duyan tüm katılımcılarımız davetlidir.

20-21 Aralık tarihlerinde görüşmek dileğiyle,

Kongre Düzenleme Kurulu adına
Doç. Dr. Mehmet Harrma

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin