30. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi-Uyum

KONGRE TARİHİ
24 Ekim - 27 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE YERİ
Çukurova Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
dramacongress2019.cu.edu.tr
DAVET
1985 yılından beri gerçekleştirilen Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Seminer ve Kongrelerinin amacı, yaratıcı dramanın bir ders ve yöntem olarak yaygınlaşması amacıyla yapılmış çalışmaları ulusal ve uluslararası alan uzmanları ile paylaşmaktır. Türkiye’de yaratıcı drama alanı hızla gelişmekte, eğitim sistemi içerisinde ve etkisini göstermektedir.

Bugüne kadar Ankara Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, Antalya Akdeniz Üniversitesi, Şanlıurfa Valiliği, Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği içerisinde yapılan kongrelerimizin 30.su 24-27 Ekim 2019 tarihleri arasında, Adana’da Çukurova Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilecektir. Kongrede ana konu çerçevesinde bildiriler sunulacak, atölyeler yapılacak ve panel çalışmaları gerçekleştirilecektir. Ayrıca Sanat Eğitimcileri Derneği tarafından bir resim sergisi açılacaktır.

Kongrelerimiz yaratıcı drama çalışmalarının Türkiye’deki eğitim, kültür ve sanat ortamlarında tartışılmaya başlanmasında önemli ivmeler oluşturmaktadır. Bu nedenle yaratıcı drama eğitmenlerini, sanat eğitimcilerini, tiyatrocuları, tiyatro bilimcileri, eğitim bilimciler, yaratıcı drama uygulamaları yapan öğretmenleri, yaratıcı drama alanıyla ilgilenenleri ya da dramaya giriş yapacakları bir araya getirmeyi amaçlayan bu kongre alana ilgi duyan herkese açıktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin