5. Gastrointestinal Endoskopi Günleri

KONGRE TARİHİ
12 Nisan - 13 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Şişli, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Radisson Blu Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.gastrointestinal2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Dört güzel kongrenin ardından 5. Gastrointestinal Endoskopi Günleri’ni düzenlemenin gururunu yaşamaktayız. Ülkemizde Gastroenteroloji toplumda yeni tanınmaya başlayan, diğer ana dallara göre daha genç bir branştır. Ne yazık ki endoskopik işlemler hak ettiği yerde değildir. Kongremizin amacı endoskopik işlemleri temelden en ileri düzeye kadar teorik ve uygulamalı olarak öğretmektir.

Kongremizde canlı yayınlara, uygulamalı eğitimlere ve teorik konuşmalara yer verilecektir. Yeni başlayanlar için temel işlemler (polipektomi, kanama kontrolü, balon dilatasyonu v.b.) ayrıntılı olarak tartışılacak, sormaya fırsat bulamadıkları sorulara yanıt vermek için ortam yaratılacaktır. Deneyimler paylaşılacak, nasıl yapılır soruları değişik ağızlardan (deneyimli, deneyimsiz) duyulacak ve en doğruyu bulmak hedeflenecektir. İleri düzey işlemler ise konunun eksperleri tarafından uygulamalı gösterilecek, püf noktalarını yüz yüze öğrenme fırsatı sunulacaktır. Örneğin endoskopik anti-reflü işlemleri, kolonoskopik işlemler, endosonografi ile ilgili eğitim modülleri ile katılımcılar bilgi sahibi olacaklar.

Ülkemizde erken GİS kanser tanısı oldukça önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu önemli sağlık sorunu ile ilgili özellikle mide kanseri erken tanısı ve endoskopik tedavisi masaya yatırılacaktır. Konular bazen tartışma şeklinde panellerin içerisinde yer alacak şekilde düzenlencektir. Böylece karşıt fikirleri de öğrenme ve farklı bir bakış açısına sahip olma şansı ortaya çıkacaktır.

Sonuç olarak, endoskopik işlemler bir Gastroenteroloji uzmanının günlük pratiğinin yarısından fazlasını kapsamaktadır. Bu alanın daha iyi sahiplenilmesi için yılda bir kez sadece endoskopi için bir araya gelmeli ve geleceğe yönelik planlamalarımızı yapmalıyız. Uygulamalı bir bilimsel şölende görüşmek üzere.

Prof. Dr. Tarkan Karakan
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin