5. Ulusal Acil Hemşireliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
02 Mayıs - 04 Mayıs 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.acilhemsireligi2019.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Acil servisler; çalışma koşulları rutin bir düzende olmayıp her an değişken, dinamik, kritik düşünmeyi gerektiren, teorik bilginin hızla uygulamaya geçirilmesini zorunlu kılan, hızlı koordinasyon ve ekip iletişimini gerektiren birimlerdir. Hizmeti almak için başvuran yaş grubu, kültür ve sosyo-ekonomik grupların çeşitliliği, sağlık problemlerinin acil müdahale edilmesi gereksinimi, belirsizlik durumlarının varlığı ve hizmeti verirken yaşanacak risklerin çokluğu gibi nedenlerle acil hemşireleri diğer birimlerde çalışan meslektaşlarına oranla daha donanımlı olmak, hızlı ve doğru karar verebilmek zorundadır. Bunun için tıp ve hemşirelik bilimlerine ilişkin bilgiye sahip olmakla birlikte, kendi stresi ile baş edebilmesi, kişiler arası etkin iletişim kurabilmesi, değişen durumlara hızla uyum sağlayabilmesi, olaylar karşısında paniğe kapılmadan müdahale edebilmesi, acil serviste çalışmayı sevmesi, liderlik özelliklerine sahip olması, bakım ve tedavide hızlı çalışarak doğru kararlar verebilmesi gereklidir. Bu süreçler meslektaşlarımızın mezuniyet sonrası eğitim gereksinimlerinin desteklenmesini, sürekli gelişimi ve yenilenmeyi zorunlu kılmaktadır. Ülkemizde acil hemşireliği alanında bağımsız bir hemşirelik kongresi olarak yıllardır kesintisiz düzenlenen ve hedef katılımcı kitlesinin acil serviste görev yapan ve acil servis hizmetlerine gönül veren hemşirelerin/sağlık profesyonellerinin olduğu 5. Ulusal Acil Hemşireliği Kongresi; 2 - 4 Mayıs 2019 tarihlerinde Acil Hemşireleri Derneği ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı ortaklığıyla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilimsel olarak donanımlı ve uygulama alanındaki sorunlarımıza ve sorularımıza cevaplar bulabileceğimiz kapsamlı bir bilimsel programı meslektaşlarımızın görüşlerini alarak hazırladık. Kongrenin ana konuları; Multiple Travma Acilleri, Pediyatrik Aciller, Psikiyatrik Aciller, Solunum Acilleri, Kronik Hastalıklarda Akut Alevlenmeler, Acil Serviste Adli Tıp Vakaları, Özel Gruplara Acil Yaklaşım ve bu konulara ilişkin Hemşirelik Yönetimleri ile Acil Serviste Güvenli İlaç Uygulamaları, Vaka Örnekleriyle Triyaj Ve Acil Serviste Şiddet olarak belirlenmiştir. Üç gün sürecek olan programda kurslara, özel konularda konferanslara, interaktif forum ve panellere yer verilmesi de planlanmıştır.

Acil hemşireliğinde kanıt temelli uygulamalara katkı sağlaması amacıyla bildiri kabulüne de yer verilecek olan kongremize konuşmacı ve katılımcı olarak katkı ve destek sağlayacak tüm meslektaşlarımızı İzmir’de ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti paylaşıyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

Doç. Dr. Fatih Esad TOPAL
Kongre Eş Başkanı

Prof. Dr. Yasemin TOKEM
Kongre Eş Başkanı
Acil Hemşireleri Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin