9. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi-UTOK

KONGRE TARİHİ
20 Nisan - 22 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Bursa, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
uludag.edu.tr/utok9
DAVET
Değerli Katılımcı,

2011 yılından beri Türkiye’deki Ziraat Fakültelerinde öğrenim gören öğrencileri bir araya getirerek hem sosyal hem de akademik anlamda bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla, her yıl farklı üniversitede gerçekleşen ULUSAL TARIM ÖĞRENCİ KONGRESİ (UTOK) bu yıl da Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları ev sahipliğinde düzenlenecektir.

20-22 Nisan 2019 tarihleri arasında 9.su yapılacak olan bu ulusal kongrede Ulu Önderin “Milli Ekonominin Temeli Ziraattır” ana teması ile tüm katılımcılarda bilimsel düşüncenin teşvik edilmesi, bilimsel araştırmalara daha çok katılımın sağlanması ve bilimsel bir anlayışla hazırlanan çalışmaların katılımcılara ve meslektaşlara sergilenebilmesi için olanaklar sunulacaktır.

Tarımın tüm yönleri ile ele alınması amaçlanan bu kongrede başlıca; Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı, Tarla Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı, Bitki Hastalık ve Zararlıları, Bitki Beslemesi ve Toprak Bilimi, Gıda Mühendisliği, Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji, Hayvansal Üretim ve Su Ürünleri, Biyosistem Mühendisliği, Tarım Ekonomisi ve Tarımda İnovasyon gibi ana başlıklarda sözlü ve poster sunumları yer alacaktır. Akademik camia, özel sektör ve geleceğin üreticileri, araştırmacıları ve bilim insanı adayı olan öğrenciler özgür bir ortamda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacak ve karşılıklı fayda sağlayacaktır.

Bu önemli etkinlikte sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,

Abdullah Berk AKKAŞ

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin