Hemşirelik Eğitiminin Geleceği Sempozyumu 2-Ölçme Değerlendirme Program Değerlendirme Sürekli İyileştirme

KONGRE TARİHİ
04 Eylül - 06 Eylül 2019

KONGRE ŞEHRİ
Bornova, İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.hemsirelikegitiminingelecegi.com
DAVET
Değerli Akademisyenler, Yöneticiler, Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler,

Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) ve Hemşirelik Eğitimi Derneği (HEMED) olarak 19-20 haziran 2018 tarihlerinde, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz, “Hemşirelik Eğitiminin Geleceği: Akreditasyon, Standartlar, İyi Uygulama Örnekleri” konulu sempozyum üzerinden bir yıl geçti. Bu süreçte akredite olan lisans programlarının sayısı arttı ve yeni deneyimler kazandık. Sürekli iyileşme hedeflerine yönelik olarak yeni eğitim gereksinimlerimizi saptadık. Bu gereksinimlerin karşılanması, güncel bilgilerin tartışılması, akreditasyona başvurmayı planlayan kurumlar ile akreditede olmuş okulların deneyim paylaşımlarının gerçekleşmesi için, 4-6 Eylül 2019 tarihinde; “Hemşirelik Eğitiminin Geleceği II: Ölçme Değerlendirme, Program Değerlendirme, Sürekli İyileştirme” isimli sempozyumu HEPDAK ve HEMED olarak gerçekleştireceğiz.

Bu sempozyumda hemşirelik eğitiminin güçlendirilmesi için en yeni yaklaşımlar, ülkemizin bilim insanları ve yurt dışından davet ettiğimiz meslektaşlarımızın sunumlarıyla çok yönlü olarak bu yılki sempozyumumuzda tartışılacaktır. Eğitimde iyileştirmelere yol gösterecek konuları kapsayan yedi kurs programı düzenledik. Sempozyumda, yükseköğretimde kalite ve akreditasyon, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, iyi uygulama örnekleri ve öğrenci oturumu yer alacaktır. Ayrıca akredite olan okullarımızın yönetici ve temsilcilerinin aday okullara danışmanlık vereceği oturumların da aday kurumlara önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Hemşirelik eğitimi konusunda yapılmış çalışmalarınızı ve hemşirelik eğitimine katkı sunacak bildirilerinizi bekliyoruz.

Hemşirelik eğitiminin güçlendirilmesi, hemşirelik mesleğinin güçlendirilmesidir. Bu nedenle hemşirelik eğitimine her düzeyde katkı veren, hemşirelik eğitimini tutku olarak değerlendiren tüm meslektaşlarımız ile 4-6 Eylül'de İzmir'de yeniden buluşmak dileği ile sizi bu sempozyuma davet ediyoruz.

İzmir, Eylül'de bir başka güzeldir. Sosyal programda yer alan, “Ödemiş-Birgi” turu ile bu güzelliği de yaşayarak, yeni bir öğretim yılına zihinsel ve fiziksel olarak tazelenmiş bir şekilde evimize dönmenin mutluluğunu birlikte yaşayabiliriz.

Prof. Dr. Gülseren Kocaman
HEMED Başkanı

Prof. Dr. Hülya Okumuş
HEPDAK Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin