İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlarda Tartışmalı Konular Multidisipliner Yaklaşımlar Simpozyumu

KONGRE TARİHİ
20 Eylül - 21 Eylül 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.klimik.org.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Klimik Derneği İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu (İEÇG) olarak, 20-21 Eylül 2019 tarihlerinde, Ankara’da “İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlarda Tartışmalı Konular: Multidisipliner Yaklaşımlar” başlıklı bir simpozyum düzenlemekteyiz.

Klimik İEÇG olarak, ilk simpozyumumuzu, 2017 yılında İstanbul’da “İnfektif Endokardit: Güncel Bilgiler, Yerel Veriler”başlığında gerçekleştirmiştik. Endokardit tanısı, tedavisi ve takibi sırasında multidisipliner yaklaşıma vurgu yapan ve infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji alanı dışındaki uzmanlık alanlarıyla birlikte yürütülen oturumlar, tartışmalar simpozyuma katılanlar açısından çok verimliydi.

Bu simpozyumda da endokardit ve diğer kardiyovasküler infeksiyonlara ilişkin “tartışmalı” konuları, yine endokardit ekibinin tüm bileşenleriyle birlikte ele alacağız. Bilimsel ve güncel bilgiler çerçevesinde, günlük pratiğimize özgü yaklaşımlar üzerinde duracağız.

Klimik İEÇG olarak, diğer uzmanlık derneklerinin temsilcileriyle birlikte hazırladığımız ve yayımlanma aşamasında olan “Türkiye İnfektif Endokardit Tanı, Tedavi ve Önleme Uzlaşı Raporu-2019”u da birlikte gözden geçirme olanağı bulacağız.

Endokardit ve diğer kardiyovasküler infeksiyonlara ilişkin sorularımıza/sorunlarımıza ışık tutacağını umduğumuz simpozyumumuzda görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,

Dr. Özlem Kurt Azap
Simpozyum Başkanı ve İEÇG Üyesi

Dr. Yasemin Tezer Tekçe
Simpozyum Sekreteri ve İEÇG Üyesi

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin