Medülloblastoma Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
14 Haziran - 15 Haziran 2019

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.medulloblastoma2019.com
DAVET
Medülloblastoma, erişkinlerde primer beyin tümörlerinin %1'inden azını çocukluk çağı beyin tümörlerinin %25-30'unu teşkil etmektedir. Tüm yaş gruplarındaki beyin tümörleri göz önüne alındığında yaklaşık %1'lik oranı ile sayıca önemsiz hale gelmekte, bu da tanı ve tedavisindeki hataları arttırmaktadır. Diğer taraftan medülloblastoma öncelikle patolojisi ve moleküler patolojisinde son yıllarda en büyük değişikliklerin olduğu tümördür. Bu gelişmelerin çocuk onkolojinin çok uzmanlı ekibinin tüm üyelerince bilinmesi zorunludur.

Medülloblastomanın tanı ve tedavisinde yer alan uzmanların kendi bilim alanlarının kongrelerinde ve diğer bilimsel toplantılarında medülloblastomaya çok geniş bir yer ayırmaları mümkün değildir. Zaman ayrılmış olsa bile tanı ve tedavi ekibinin tüm elemanlarının aynı toplantıda bulunması söz konusu değildir. Bu toplantıda çocuk onkolojisi, beyin-sinir cerrahisi, radyasyon onkolojisi, nöroradyoloji, patoloji başta olmak üzere kulak-burun-boğaz, çocuk nöroloji, çocuk endokrinoloji, çocuk infeksiyon, çocuk ruh sağlığı uzmanları bir arada bulunacak, vakalar üzerinde birlikte tartışacaklardır. Toplantının kuramsal tartışmalarına ülkemizin kendi alanlarında en iyi uzmanlarını çağırmaya gayret ettik. Oturum başkanları Türk Çocuk Onkolojisi'nin en deneyimli öğretim üyeleridir.

Hastaların çok uzmanlı bir ekipçe bir arada tartışıldığı toplantıların tüm tıptaki en iyi örnekleri tümör konseyleridir. Bu konseylerde tartışılan bir vaka üzerinde farklı bir konudaki bilgi entegre edilmektedir. Gerçek vakalar öğrenimi kolaylaştırmakta, bilgiyi kalıcı kılmaktadır. Bu sempozyumda “tümör konseyleri” tipinde tartışmalar programın yarısını kapsamaktadır. İnteraktif bu tartışmalara herkes katılabilmektedir.

"Ulusal kongreler ulusal sorunları çözmek içindir" sözü bölgesel toplantılara adapte edilebilir. Adana'nın yakın çevresinde çok sayıda farklı olanaklara sahip tıp fakülteleri ve eğitim-araştırma hastaneleri bulunmaktadır. Tanı, tedavi ve izlem konusunda işbirliğine gidebilir. Gücümüzü birleştirebiliriz. Bu amaçla toplantının son oturumunda Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve bunlara yakın eğitim kurumlarının temsilcileri ile açık bir oturum yapmayı ve işbirliği koşullarını tartışmayı amaçlıyoruz.

Son olarak da Türk Pediatrik Onkoloji'sinin kurucularından hocamız Prof. Dr. Namık Çevik'i anarken sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Katılımcılardan kayıt ve konaklama ücreti alınmayacaktır. Konuşmacı ve oturum başkanı tüm akademisyenler toplantıya ulaşım ücretleri dahil davetlimiz olarak katılacaklardır. Diğer katılımcıların ulaşım ücretlerini kendilerinin karşılaması gerekecektir. Özetle toplantıya katılan herkes Adana il sınırları içinde bizim misafirimiz olacaktır.

Prof. Dr. Faik Sarıalioğlu
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin