Türk Nöroradyoloji Derneği Uluslararası Katılımlı 29. Yıl Yıllık Toplantısı

KONGRE TARİHİ
14 Şubat - 16 Şubat 2020

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Maslak

KONGRE WEB SİTESİ
www.tnrd2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 29. Yıl Yıllık Toplantısı, "Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi" olarak 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul'da Maslak Hilton Otel'inde yapılacaktır.

29. Yıl Yıllık Toplantımız Başkanlığını Prof. Dr. Osman Kızılkılıç yapacak olup Yıllık Toplantı Sekreterliğine Prof. Dr. Özlem Alkan seçilmiştir. 29. Yıl Yıllık Toplantımız gene Uluslararası Katılımlı formatta olacaktır. Bu sayede, yapılan konuşmalar ve sunulan tebliğler uluslararası kongre-yıllık toplantılarda yapılmış olanlar ile aynı kategoride kabul edilecektir.

Sunulan tebliğlerin İngilizce versiyonları, derneğimizin de resmi yayın organı olan ve SCI de indekslenen "Neuroradiology” dergisinde yayınlanacak ve bu sayede yapılmış olan tebliğler, uluslararası ve abstraktı SCI de indekslenen dergilerde basılmış tebliğ kategorisinde olacaktır.

Bu yıl gene komşu ülkelerin nöroradyologlarıyla iş birliğini sürdürme ve yıllık toplantımızın tamamen ulusal ve uluslararası bir nitelik almasını ve saygın uluslararası toplantılar arasına yerleşmesi amacını sürdürüyoruz. Bu yıl, Ukrayna Nöroradyoloji Birimi ile buluşacağız. Bu arada, tüm komşu ülkelerin ilgili derneklerine de 29. Yıl Yıllık Toplantımız programını göndererek ve onlara farklı kategorilerde imkanlar tanıyarak Yıllık Toplantımıza uluslararası katılımın olmasına çaba göstereceğiz.

Başarılı bir Yıllık Toplantı gerçekleştirebilmemiz için sizlerin değerli katkılarınızı bekler, işlerinizde başarılar diler, saygılar sunarım.

Prof. Dr. E. Turgut Tali
TNRD Başkanı


Sevgili Meslektaşlarım,

Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi ana konularında, 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul’da Maslak Hilton Otel'de yapılacak olan, Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 29. Yıl Yıllık Toplantısının Başkanı olarak, Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine gönül vermiş tüm meslektaşlarımızı, toplantımıza davet etmekten onur duyuyorum.

Bilimsel programını sizden gelen geri bildirimler doğrultusunda düzenlediğimiz bu yılki toplantımızın ana konusunu, Nöroradyoloji, Pediatrik Nöroradyoloji, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisinin seçilmiş konularında "2020 güncellemesi" olarak belirledik.

Bu yılki toplantımıza Amerika Birleşik Devletlerinden, Amerikan Nöroradyoloji Derneği (ASNR) Eski Başkanı Nöroradyoloji duayeni Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr David M Yousem, Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Bruno Policeni baş-boyun radyolojisi konularında ve Avrupa Nöroradyoloji Derneği (ESNR) genel sekreterliği ve Avrupa Pediatrik Nöroradyoloji Derneği Başkanlığı görevleri yapan, derneğimiz onursal üyesi Prof Dr. Andrea Rossi de pediatrik nöroradyoloji konularında konuşmalar yapmak üzere toplantımıza katılacaklardır.

Bilimsel programının hazırlanmasında benimle birlikte yoğun bir mesai gösteren Yıllık Toplantı Sekreteri Prof. Dr. Özlem Alkan ile Bilimsel Kurul Üyelerimiz Prof. Dr. Cem Çallı, Prof. Dr. Osman Kızılkılıç, Prof. Dr. Kader Karlı Oğuz, Prof. Dr. Yusuf Öner, Doç. Dr. İrfan Çelebi teşekkür ederim.

Üç günlük toplantımızın ilk günü TNRD’nin seçkin üyelerinden oluşan konuk konuşmacılarımız ile iki ayrı salonda eş zamanlı olarak başlayacak olan toplantımızın son iki günü tek salonda ve ağırlıklı olarak yabancı konularımızla devam edecektir. Ayrıca endüstri paydaşlarımızın katkılarıyla yapılacak uydu sempozyumu ve çalıştaylar ile paydaşlarımızın teknik yenilik ve gelişmelerini sizlerle paylaşması sağlanacaktır.

TNRD'nin 29. Yıl Yıllık Toplantısı için bu yıl iki farklı kategoride bildiri kabul edilecektir. Uluslararası nitelikteki ilk kategoride sadece İngilizce dilinde ve bilimsel araştırma niteliğinde olan, sözlü sunum veya elektronik poster formatındaki bildiriler değerlendirmeye alınacak ve kabul edilenler TNRD’nin de resmi yayın organı olan SCI de indekslenen "Neuroradiology" dergisinin ilgili sayısında yayınlanacaktır. Bu bildirilerin yayınlanma sürecinin toplantıyla eş zamanlı olabilmesi için, bildiri kabulü sadece 17 Eylül 2019- 04 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında www.tnrd2020.org sitesinde belirtilen kurallar dahilinde, sadece İngilizce olarak gönderilen bildiriler değerlendirmeye alınacak olup, 04 Kasım 2019 tarihinden sonra gelen bildiriler yayınlanmak üzere değerlendirmeye alınmayacaktır. Ulusal nitelikteki ikinci kategoride ise geçen yıllarda olduğu gibi Türkçe olarak 16 Aralık 2019 tarihine kadar gönderilecek bildiriler değerlendirilecek ve kabul edilenler sadece toplantı kitapçığında elektronik olarak yer alacaktır.

Başarılı bir yıllık toplantı gerçekleştirebilmemiz için yurt içi ve yurt dışından Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın ve değerli endüstri temsilcilerimizin katkılarını bekler, TNRD’nin 29. Yıl Yıllık Toplantısında sizlerle birlikte olmak dileklerimle, saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Osman KIZILKILIÇ
29. Yıl Yıllık Toplantı Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin